star_border

Vidaus tinkai

Galvojant apie statomo ar remontuojamo namo vidaus darbus, labai svarbu pasirinkti ir tinkamą tinką. Būtent tinko pasirinkimas gali užkirsti kelią vėlesniems defektų atsiradimams, pelėsiui, sumažinti jūsų darbo krūvį, netgi pakelti namo vertę, bei, kas svarbu kiekvienam, sumažinti jūsų išlaidas tiek patiems tinkavimo darbams, tiek šilumos sąnaudoms.

Į ką atsižvelgti renkantis vidaus tinką?

Renkantis vidaus tinką jums reikės atsižvelgti į tris esminius dalykus. Pirmiausia į tai, koks bus jūsų tinkuojamo paviršiaus tipas. Jeigu jūsų paviršius yra plytų mūras, labai svarbu jį suderinti su tinkamu tinku, kuris gali būti dengiamas vienu ar keliais sluoksniais. Tinko tipas priklausys ir nuo norimo galutinio rezultato, medžiagos, kuria norėsite dengti dekoratyvinį sluoksnį. Dujų silikato blokeliams reikės rinktis plonasluoksnį tinką, kurio sluoksnis gali būt nuo 6 mm. Reikia atsižvelgti ir į tai, kad dujų silikato blokeliai yra labai lengvi, gaminami iš natūralių mineralų ir ypatingai lengvai praleidžia vandens garus. Jūsų tinkuojamas pagrindas gali būti ir senas mūras arba betonas, kuriam tinkų pasirinkimas yra itin platus tiek rankiniam, tiek mašininiam dengimui.

Antras dalykas, į kurį turėsite atsižvelgti, yra koks galutinis rezultatas turėtų būti. Vienas tinkas tiks jei jūs norite lygių ir glotnių sienų, kurias vėliau dažysite ar tapetuosite, kitas tinkas tiks tuomet, jei norėsite suformuoto reljefo, struktūruotų sienų ar naudoti dekoratyvinį tinką interjerui.

Na, ir trečiasis dalykas, ką turėtumėte padaryti, tai įvertinti aplinką. Turite žinoti, ar jūsų būsimos gyvenamosios patalpos bus su padidėjusiu drėgmės lygiu, kaip, pavyzdžiui, vonia, ar tai bus maži kambariai, o gal didesnės, bendro naudojimo gyvenamosios patalpos.

Įvertinę visus šiuos kriterijus ir atsakę sau į klausimu, galėsite nesunkiai išsirinkti vidaus tinką, o „Baumit“ jums pasiūlys pačią geriausią kainą.