star_border

Cementinis tinkas

Cementinis tinkas - šis tinkas yra tinkamas tiek vidaus, tiek lauko darbams. Cementinis tinkas gaminamas iš cemento, vandens bei smėlio, yra itin atsparus įvairiems mechaniniams pažeidimams, taip pat pasižymi tvirtumu. Yra keletas cementinio tinko rūšių, tačiau pati populiariausia – cementinis-kalkinis tinkas.

Cementinio tinko rūšys ir panaudojimo galimybės

Pagrindinės cementinio tinko rūšys yra cemento-kalkių tinkas bei cemento-molio tinkas. Kaip viena geriausių jo savybių išskiriama tai, kad cementinis tinkas yra plonasluoksnis. Cementiniai tinkai, skirtingai nei akriliniai ar silikoniniai, nėra dekoratyviniai ir dažniausiai naudojami išlyginti paviršių.

Cementinį tinką galima pasiruošti patiems, jis nesugeria vandens garų, nebijo drėgmės ir yra pats tvirčiausias ir stipriausias iš visų tinkų, o taip pat ir bene pats pigiausias, todėl jo panaudojimo galimybės labai plačios – nuo lauko darbų, iki virtuvės ar vonios kambario.

Cementinis tinkas lauko darbams

Cementinis tinkas lauko darbams puikiai tinkamas. Jis yra atsparus temperatūrų kaitai ir net ekstremalioms temperatūroms, tvirtas, todėl puikiai atlaikys tiek žiemos, tiek vasaros temperatūrų svyravimus. Šis tinkas pasižymi geru sukibimu, todėl jį galima naudoti ir akmens, ir plytų, betono, blokelių tinkavimui.

Lauko darbams jis tinkamas ir dėl savo savybės nesugerti garų, taip pat dėl to, kad nebijo drėgmės. Cementinis tinkas yra tinkamas ne tik fasadams, cokoliams, tvoroms ar masyvioms konstrukcijoms, bet ir kaip sluoksnis šilumos izoliavimui. Taip pat cementinį tinką galima naudoti restauracijai, nes, dėl gero sukibimo, jis puikiai laikysis ant įvairių prieš tai naudotų medžiagų.

Kalkinis cementinis tinkas

Cemento kalkių tinkas yra gaminamas iš cemento, smėlio, vandens ir kalkių. Aukštos kokybės kalkinis cementinis tinkas gali būti net naudojamas kaip paskutinis sluoksnis prieš paviršiaus dengimą dažais.

Kalkinis cementinis tinkas taip pat yra atsparus drėgmei, kaupia šilumą ir sugeria triukšmą. Šis tinkas kiek mažiau nei cementinis, bet taip pat itin atsparus mechaniniams pažeidimams.

Plonasluoksnis cementinis tinkas

Cementinis tinkas yra plonasluoksnis, todėl jį galima tepti ne vienu sluoksniu, taip išlyginant įvairiausius paviršiaus nelygumus.