star_border

Gruntiniai dažai

Gruntiniai dažai yra saugūs ne tik aplinkai, bet ir žmogui, nes jie yra pagaminti vandens pagrindu. Greitai džiūstantys gruntiniai dažai skirti daugeliui mineralinių paviršių, atsparūs aplinkos veiksniams, laidūs vandens garams. Jie puikiai užpildo smulkius įtrūkimus ir dažniausiai yra skirti įvairių paviršių spalvos suvienodinimui.

Baumit KlimaColor

Vandens garams laidūs silikatiniai dažai

Gruntinių dažų paskirtis

Pagrindinė gruntinių dažų paskirtis yra įvairių paviršių spalvos suvienodinimas. Jie skirti įvairių mineralinių statybinių medžiagų paviršiams. Gruntinius dažus galima naudoti tiek betoninėms, tiek asbestocementinėms, tinkuotoms, glaistytoms, plytinėms, gipso kartono plokščių, net dažomų tapetų sienoms.

Šie dažai tepami kaip pats pirmasis sluoksnis prieš dažymą tokiais dažais, kurių spalvos ypač intensyvios arba jei spalva sunkiai dengiasi. Net prieš dažant dažomąjį tapetą sodria, tamsia, itin intensyvia spalva, kuri dengsis sunkiau, pagrindą galite nudažyti gruntiniais dažais – išvengsite matomų potėpių, nevienodai įsigėrusios spalvos.

Gruntiniai dažai pagerina minėtų paviršių dengiamąją gebą, taip pat geresnis tampa ir dekoratyvinių dažų sukibimas su pagrindu.

Gruntinių dažų sąnaudos

Tikslios gruntinių dažų sąnaudos gali būti nustatomos tik žinant paviršių, kurį norite dažyti, bei kaip stipriai jis sugeria produktą. Tam, kad matytumėte, kaip įsigeria produktas, galite padengti gruntiniais dažais bandomąjį plotą. Tuomet sąnaudas įvertinti bus žymiai lengviau. Paprastai 1 litro gruntinių dažų gali užtekti nuo 10 iki 14 kvadratinių metrų padengti, tačiau šie skaičiai gali skirtis atsižvelgiant į jūsų dažomo pagrindo struktūrą ir tipą.

Taip pat dėl sąnaudų, gruntinių dažų naudojimo, jų pasirinkimo, visuomet galite konsultuotis su „Baumit“ specialistais, kurie jums padės apskaičiuoti bei išsirinkti.

Kalbant apie sąnaudas, verta paminėti dar ir tai, kad naudojant gruntinius dažus kaip pirmąjį apdailos sluoksnį bei juos tonuojant tokia pačia spalva kaip ir būsimi jūsų dekoratyviniai dažai, paviršiaus spalva suvienodinama su būsimais apdailos dažais, todėl pastarųjų sąnaudos taip pat ženkliai sumažėja.