star_border

Kalkiniai - cementiniai tinkai

Kalkiniai-cementiniai tinkai yra ko gero patys žinomiausi iš visų tinkų. Tai – laiko patikrintas, kokybiškas gaminys. Jie dažniausiai yra gana universalūs, tinkami skirtingiems paviršiams bei darbams, o šių tinkų kaina labai gera, todėl jie tampa dažnu pasirinkimu statybose ar remonto darbuose. Skiriamos kelios kalkinių-cementinių tinkų rūšys.

Kam naudojami kalkiniai-cementiniai tinkai

Kalkiniai-cementiniai arba cementiniai tinkai gali būti naudojami tinkavimui rankomis arba mašininiu būdu. Jie gali būti universalūs, tai yra skirti vidaus ir lauko darbams, arba naudojami tik vidaus darbams. Plačiame „Baumit“ gaminių asortimente jūs tikrai galėsite rasti kalkinių cementinių tinkų, kurie atitiks jūsų lūkesčius. Vidaus darbams galėsite naudoti hidrofobinių priedų turintį „Baumit MPA 35“, gerai praleidžiančius vandens garus „Baumit MPI 25“ ir „Baumit Manu 2“. Jei ieškote tinko lauko darbams, čia nepralenkiami bus būtent kalkiniai-cementiniai tinkai, nes kitų, pavyzdžiui, gipsinių tinkų lauke naudoti negalima.

Lauko darbams

Kalkinių cementinių tinkų lauko darbams pasiūla išties plati. Labai svarbu, kad tinkas lauke tarnautų kaip tvirta mūro apsauga, sukurtų apsaugotas, tačiau orui laidžias konstrukcijas. Žinoma, svarbu ir tai, kad tinkas būtų lengvai naudojamas, jūsų sienos būtų lygios ir paruoštos dekoratyviniam sluoksniui. Lauko darbams idealiai tiks mūsų sausas kalkinis-cementinis gaminys „Baumit MPA 35“, kurio sudėtyje yra hidrofobinių priedų. Šio tinko minimalus sluoksnio storis 20 mm. Tinkas pasižymi geru garų pralaidumu ir vandens atstūmimu, tvirtumu, be to, mažina pelėsio atsiradimo tikimybę. Labiausiai tinka išorei, mūriniams paviršiams.

Tinkavimo bei remonto darbams lauke galite rinktis ir „Baumit Manu 2“ kalkinį-cementinį tinką, kuris gerai praleidžia vandens garus.

Cementinio tinko rūšys

Kalkiniai-cementiniai tinkai gali būti skirstomi į įprastus ir plonasluoksnius tinkus. Jei įprastų tinkų minimalus sluoksnio storis gali būti apie 20 milimetrų, tai plonasluoksnio tinko minimalus storis bus 10 milimetrų.

Plonasluoksnis cementinis tinkas

Norint geriausio plonasluoksnio tinko, rekomenduojame rinktis „Baumit MPI 25“, kuris tinka vidaus darbams. Jis tinka ir drėgnoms patalpoms, užtenka vos vieno sluoksnio ir yra išgaunamas itin lygus paviršius.