star_border

Žiuri

Pateiktus projektus vertina 13 žiuri narių. Visi nugalėtojai bus pristatyti prizų įteikimo renginyje 2024 m. gegužės mėn. Liublianoje.


Photo: Mateja Jordovič Potočnik, Lenka Kavčič is a jury member of the Baumit LifeChallenge awarding the most beautiful facades of Europe.

Lenka Kavčič

Slovėnija, žiuri vadovė

Lenka Kavčič yra architektė, mentorė, lektorė ir kokybiškos architektūros propaguotoja. Ji specializuojasi novatoriškuose erdvinių intervencijų metoduose ir pasisako už aukštesnę būsto kultūrą. Ji įkūrė AFRONT institutą, Open House Slovenia (OHS) organizatorių. Pastaruosius dešimt metų OHS buvo didžiausias architektūros festivalis Slovėnijoje, kuriame yra svarbiausias internetinis šiuolaikinės Slovėnijos architektūros vadovas. OHS festivalis apdovanotas aukščiausiu šalies architektūros apdovanojimu – Plečniko medaliu. Lenka Kavčič taip pat buvo apdovanota už vaikų architektūros supažindinimo projektą „Žaisminga architektūra“ ir „BIO 16“ – pramoninio dizaino bienalės aukso medaliu. Jos misija – siekti aukštesnio erdvinės kultūros ir architektūros standartų, nes ji tvirtai tiki, kad erdvė turi būti skirta žmonėms ir tik bendradarbiaudami galime išsaugoti ir sukurti geresnes erdves savo ateičiai.

Kurtul Erkmen is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Kurtul Erkmen

Turkija

Kurtul Erkmen gimė Stambule. Baigęs vidurinį išsilavinimą Stambulo Erkeko vidurinėje mokykloje, 1978 m. jis įstojo į Stambulo dailės akademijos architektūros skyrių. 1980 m. pradėjo dirbti TE Construction Limited Company, kurią įkūrė kartu su architektu Lemi Erkmen ir architektu Şemi Erkmen. Šiuo metu jis tęsia savo projektavimo veiklą KG Architecture biure Bebeke, Stambule, kurį įkūrė 1990 m. Jis taip pat buvo dviejų užsienio kompanijų, veikiančių Rumunijoje KGROM vardu nuo 1999 m. ir Kazachstane pagal ErmasKG vardas nuo 2007 m., akcinės bendrovės „Yen-Tur“ direktorių valdybos narys ir Stambulo ateities kultūros ir meno fondo direktorių tarybos narys. Erkmenas, turintis įvairių apdovanojimų ir eksponavęs darbus iš architektūrinių projektų konkursų, dalyvauja kaip žiuri narys architektūrinių projektų konkursuose ir kaip pranešėjas įvairiuose renginiuose, pavyzdžiui, panelėse ir konferencijose. Be architektūros darbų, Kurtul Erkmen semestrą dėstė Mimaro Sinano vaizduojamųjų menų universiteto Architektūros katedroje Architektūros projektų kursuose. O šiuo metu dirba Profesinio pagrindinio ugdymo kurso dėstytoju to paties universiteto Architektūros katedroje. Jis taip pat yra „Aura Istanbul“ (Stambulo architektūros ir urbanistikos studijų akademijos) pirmininkas ir Stambulo laisvųjų architektų rūmų valdybos narys.

Kurtul Erkmen is a jury member of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Igor Grozdanic

Bosnija ir Hercegovina

Igoris Grozdaničius yra architektas, turintis 36 metų profesinę patirtį miestų planavimo ir architektūrinio projektavimo srityse. Patirtis projektuojant kompleksinius objektus projektų direktoriaus / projektų vadovo / vadovaujančio architekto / miesto planuotojo pareigose - daugiafunkcinių / konferencijų / komercinių patalpų, ligoninių, kalėjimų, biurų ir mokslo bei technologijų parkų, viešbučių, būstų ir daugiabučių projektavimas, paruošimas miestų planų, projektavimo programų ir galimybių studijų rengimas. Jis baigė architektūros studijas 1987 m., gavęs Jahiel Finci apdovanojimą iš Sarajevo universiteto Architektūros fakulteto už geriausius studijų pasiekimus. Aistringas architektūriniam dizainui, pirmieji jo profesinio darbo metai DOM SPI architektūros ir inžinerijos biure Sarajeve buvo apibrėžiami dalyvavimu daugelyje konkursų, laimėjusių reikšmingų prizų. Dėl karo jis paliko savo šalį 1992 m. ir dirbo „Studio Rondina“ Italijoje. Nuo 1993 iki 1998 m. jis penkerius labai produktyvius metus praleido HENN architektų biure Miunchene, Vokietijoje, dirbdamas su labai sudėtingais ir daugiafunkciniais projektais, įskaitant universitetus, laboratorijų pastatus, tyrimų ir plėtros patalpas, mokslo institutus, biurus ir pramonės parkus. Šiuo laikotarpiu būdami HENN dizaino komandos nariais laimėjome keletą dizaino konkurso prizų. 1999 m. su savo partnere Sanja Galic Sarajeve, Bosnijoje ir Hercegovinoje, jis įkūrė studiją be pertraukų, pradėdamas labai intensyvią daugiau nei 25 metų darbo patirtį tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu Sarajeve. Šiuo laikotarpiu mes suprojektavome ir pastatėme keletą labai sudėtingų pastatų, formuojančių centrinę Sarajevo miesto zoną. Tuo pačiu metu laimėjome keletą prizų urbanistiniuose ir architektūriniuose konkursuose. Tris kartus buvome apdovanoti Collegium Artisticum Grand Prix prizu už geriausiai atitinkamais metais suprojektuotus ir pastatytus pastatus. 2006–2010 m. jis buvo Sarajevo miesto mero patariamosios tarybos narys, o 2002–2006 m. – Sarajevo Kantono erdvinio plano patariamojo komiteto narys. Šiuo metu yra „Studio nonstop“ architektūros biuro įkūrėjas ir partneris, eidamas generalinio direktoriaus pareigas.

Alexander Gutzmer is a jury member of the Baumit LifeChallenge awarding the most beautiful facades of Europe. (Foto: Ulrike Myrzik)

Alexander Gutzmer

Vokietija

Dr. Alexander Gutzmer yra autorius ir tyrinėtojas, daugiausia dėmesio skiriantis architektūrai ir miesto planavimui. Dešimt metų jis buvo Vokietijos architektūros žurnalo „Baumeister“ vyriausiasis redaktorius. Kaip leidyklos „Callwey“ redakcinis direktorius, jis taip pat buvo atsakingas už kitus bendrovės pavadinimus, įskaitant „Topos“, „International Review of Urban Design“. Šiuo metu Aleksandras yra nekilnojamojo turto vystytojo „Euroboden“ komunikacijos ir rinkodaros direktorius. Aleksandras taip pat yra žiniasklaidos ir komunikacijos profesorius Quadriga universitete, Berlyne. 2019 m. jis buvo kviestinis dėstytojas Berlyno Humboldto universitete, o 2017–2018 m. – kviestinis profesorius Meksikos verslo mokykloje Tecnológico de Monterrey. Naujausia jo knyga „Grenze aller Grenzen“ tiria kultūrinį kraštovaizdį Meksikos ir JAV pasienyje. Jis taip pat išleido knygų apie prekių ženklų ir miesto ryšį skaitmeninimo laikais arba apie futbolo stadionų ir oro uostų architektūrą.

Roger Kostarczyk is a jury member of the Baumit LifeChallenge awarding the most beautiful facades of Europe. (Foto: Ulrike Myrzik)

Roger Kostarczyk

Lenkija

Roger Kostarczyk baigė Gdansko technikos universitetą ir prisijungė prie šeimai priklausančios architektų firmos AKO ARCHITEKCI, kurioje 2015 m. užėmė generalinio direktoriaus pareigas. 2017 m. parengė įmonės perėjimą prie BIM projektavimo technologijos. Jis dalyvavo daugelyje projektų Lenkijoje, taip pat Londone, Dubline ir Bergene. Pagrindinis Roger Kostarczyk teikiamos architektūros biuro dėmesys skiriamas svetingumo projektavimui (viešbučiams ir viešbučių kurortams), taip pat projektams, sukurtiems istoriniame kontekste arba griežtai saugomiems istorinių paminklų apsaugos biuro. Roger Kostarczyk projektavimo darbai sukurti iš gilios aplinkos analizės, siekiant pritaikyti ir praturtinti projekto kaimynystę. Rezultatas yra tai, ką Rogeris vadina „kontekstune architektūra“. Šis požiūris atsispindi daugelyje realizacijų.

Roger Kostarczyk is a jury member of the Baumit LifeChallenge awarding the most beautiful facades of Europe. (Foto: Ulrike Myrzik)

Bogdan-Constantin Neagu

Rumunija

Bogdanas-Constantinas Neagu gimė 1974 m. Bukarešte. 1998 m. jis baigė „Ion Mincu“ architektūros ir urbanistikos universitetą, o 2003 m. įkūrė savo architektūros studiją NBC ARHITECT, kurią statybos, architektūros ir miesto planavimo informacijos bankas „Ion Mincu“ atrinko tarp 50 geriausių Rumunijos architektų. ” Architektūros ir urbanistikos universitetas ir žurnalas „Verslo savaitė“. Bogdan-Constantin Neagu vadovaujamas architektas, per daugiau nei 20 veiklos metų, NBC ARHITECT projektai buvo nominuoti daugumai kasmetinių ir kas dvejų metų vykstančių architektūros konkursų: pastatų architektūra, pertvarkymas, reabilitacija, restauravimas, interjero dizainas, objektų projektavimas ir urbanistika. Vadinasi, tai viena iš nedaugelio architektūros firmų, pasiekusių tai iš Rumunijos. Jis sėkmingai dalyvavo daugelyje konkursų ir gavo tokius prizus kaip:

Roger Kostarczyk is a jury member of the Baumit LifeChallenge awarding the most beautiful facades of Europe. (Foto: Ulrike Myrzik)

Samuel Netočný

Slovakija

Studijos Brno, Braitone ir Vienoje leido Samueliui Netočný aprėpti visą architektūros sritį. Brno universitetas daugiausia dėmesio skiria techninei statybos pusei. Braitono mokykla atveria konceptualų mąstymą, o Vienos dailės akademija siekia įtraukti architektūrą į platesnį politinį, ekonominį ir socialinį kontekstą. Greta studijų kartu su draugu ir kolega Vojtěchu Jemelka jie suformuluoja KKKD (Kultūros paveldo kraštovaizdžio koncepcija) ženklą pažymėtą vietinės architektūros ir vietinės architektūros tyrimo programos manifestą. Jie renkasi pragmatišką-romantišką požiūrį ir orientuojasi į funkcinių architektūros principų paieškas be architektų. Jie mano, kad estetinę šių pastatų kokybę kuria kryptingas konstrukcinių detalių pasirinkimas, jautrus pastato išdėstymas gamtos sąlygų atžvilgiu ir per kartas paveldėtų žinių panaudojimas. Be to, jie papildo kraštovaizdį mažais šventais objektais. Samuelis Netočný nuolankiai kreipiasi į klientą individualiai ir į svetainę. Jis siekia kokybiškos architektūros, kuri neužgožia savo aplinkos, o ją logiškai papildo. Jis siekia normalaus pastato plačiąja to žodžio prasme.

Roger Kostarczyk is a jury member of the Baumit LifeChallenge awarding the most beautiful facades of Europe. (Foto: Ulrike Myrzik)

Paul Preiss

Austrija

Paulas Preissas studijavo architektūrą Vienos technologijos universitete su ypatinga aistra gyvenamųjų namų statybai. 2004 metais įkūrė architektų biurą g.o.y.a. Vienoje kartu su dviem partneriais Romanu Drbuseku ir Christophu Janauscheku. Vietos inovatyvių sprendimų subsidijuojamų būstų ir edukacinėse statybose paklausos ir per ilgus metus sukauptos patirties įtaka buvo sukurta ir įgyvendinta daug įdomių projektų. Šias žinias jis galėjo perteikti studentams per paskaitas, pavyzdžiui, technikos universitete ar Vienos taikomosios dailės universitete. Tiek dalyvauti įvairiuose konkursuose, tiek dalyvauti žiuri nariais bėgant metams tapo mėgstama užduotimi.

Roger Kostarczyk is a jury member of the Baumit LifeChallenge awarding the most beautiful facades of Europe. (Foto: Ulrike Myrzik)

Bruno Rechner

Kroatija

Bruno Rechner dirba pagrindiniu architektu Rechner d.o.o., įmonę įkūrė Predrag Rechner 1991 metais. Pagrindinė jų darbo sritis yra architektūrinis projektavimas, konsultavimas, inžinerija ir projektavimas. Jų projektai buvo eksponuojami ir pristatomi šalies ir tarptautinėse parodose bei žurnaluose, kurie buvo apdovanoti penkiolika kartų įvairiuose architektūros apdovanojimuose ir renginiuose visame pasaulyje. Nuo Singapūro, Slovėnijos, JAV, Turkijos, Italijos ir Ispanijos iki Indijos. Daugybė studentų ir architektų lankosi įmonės realizacijose, siekdami profesinio mokymo ir šiuolaikinės architektūros studijų.

Guillermo Reynés is the chairman of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Guillermo Reynés Vázquez-Rovira

Ispanija

Guillermo Reynés yra architektas direktorius ir GRAS-Reynés Arquitectos, jaunos firmos, turinčios didelę architektūros ir urbanistikos srityje, įkūrėjas. Baigė architektūros studijas Navaros universitete, o vėliau pradėjo savo profesinę karjerą bendradarbiaudamas keliose tarptautiniu mastu pripažintose architektūros studijose, tokiose kaip Carlos Ferrater studija Barselonoje ir olandų MVRDV studija Roterdame. GRAS-REYNÉS ARQUITECTOS savo veiklą daugiausia plėtoja Ispanijoje, nors ir vis labiau tarptautiniu mastu. Jo darbai apima įvairias architektūros sritis – nuo būsto statybos iki daugiabučių namų kūrimo, viešbučių, biurų pastatų ar urbanistikos. 2008 m. GRAS laimėjo tarptautinį naujojo Ecocity konkursą Montekorve (Logroño, Ispanija). GRAS architektų akcentas, skyręs tarptautinį dėmesį įmonei. 2016 metais studija buvo pakviesta dalyvauti parodoje „Laikas, erdvė, egzistencija“ 15-ojoje Venecijos architektūros bienalėje. Neseniai, 2018 m., Guillermo buvo apdovanotas 40 UNDER 40 Europe Design Award apdovanojimu ir yra laikomas vienu iš 40 geriausių kylančių architektų Europoje. Kitas svarbus Guillermo Reynéso profesinio tobulėjimo aspektas yra jo, kaip dėstytojo, karjera daugelyje institucijų, tokių kaip CEU Valensijos universitetas, IAAC (Barselonos pažangiosios architektūros institutas) ir Architektūros lyga Niujorke ir kt.

Guillermo Reynés is the chairman of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Radomir Tankov Serafimov 

Bulgarija

Architektas Radomiras Tankovas Serafimovas gimė 1973 m. Sofijoje. 1997 m. su pagyrimu baigė „Viešųjų pastatų“ katedrą Architektūros, civilinės inžinerijos ir geodezijos universitete, Sofijoje. Nuo 1998 m. jis yra „Atelier Serafimov Architects“ Ltd. partneris, kur iki šiol dirba vyriausiuoju dizaineriu ir vadovu. Jis yra Bulgarijos architektų sąjungos ir Bulgarijos Architektų rūmų narys. Nuo pat karjeros pradžios jis siekė sėkmingos įmonės plėtros ir augimo, priimdamas kiekvieną profesinį iššūkį. Dėl to „Atelier Serafimov Architects“ tapo viena iš pirmaujančių projektavimo ir lojalių kompanijų šalyje. Radomiras Serafimovas pristato projektų struktūrizavimo ir valdymo, konstravimo ir aktyvaus dalyvavimo bendrame projektavimo procese sistemas. Įmonėje jis derina architekto ir vykdomojo direktoriaus savybes. Būdamas partneriu ir vadovu architektas Serafimovas dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, todėl įmonės komanda yra apdovanota daugybe apdovanojimų, tarp jų 18 „Metų pastato“ apdovanojimų. Tarp apdovanotų projektų – ligoninės, biurų kompleksai, bankų pastatai, prekybos centrai, sporto salės, pramonės ir transporto projektai, gyvenamieji pastatai ir daugelis kitų.

Guillermo Reynés is the chairman of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Jan Jakub Tesař 

Čekija

Viena karta jaunesnė, biuro partnerė Stempel Tesař Architects, studijuodamas prestižiniame Delfto universitete ir stažuodamasi garsiajame Jeanne Dekker architektūros biure, turėjo galimybę patirti aukščiausios architektūros patirtį Nyderlanduose. Baigdamas architektūros fakultetą Prahoje, dėl bendradarbiavimo į jį kreipėsi profesorius ir diplominio projekto vadovas Janas Stempelis. Ir čia prasideda Stempel & Tesař istorija.

Guillermo Reynés is the chairman of the Baumit LifeChallenge in Valencia awarding the most beautiful facades of Europe.

Molnar Zoltan

Vengrija

Zoltanas Peteris Molnaras 1993 m. baigė Budapešto technologijos universiteto sertifikuotą architektą. Studijų metu jis sužinojo, kad inžinerinės žinios kartu su dizainu vaidina lemiamą vaidmenį architektūroje – šis principas taip pat pabrėžiamas architektūros mokyme BUT. Per tris dešimtmečius trukusią profesionalo karjerą jis išlaikė subalansuotą požiūrį abiejose srityse. 15 metų skyręs architektūriniam projektavimui, po to dar 12 metų architektūros konsultacijoje ir galiausiai paskutinius 3 metus dirbęs ekspertu apžvalgininku, jis nuolat stovėjo pastatų pusėje. Jis tiki, kad sąmoningas planavimas ir vykdymas užtikrina geriausią rezultatą su minimaliomis pastangomis. Kasdieninio darbo metu nuodugnus naudojamų medžiagų supratimas užtikrina visapusišką jų potencialo išnaudojimą. Sekdamas savo mentoriaus pėdomis, jis tvirtai tiki, kad naujovės neatsiranda iš nieko. Stabilios ateities pagrindas turi būti paremtas pirmtakų pastangomis ir pasiekimais. Vienintelis būdas sukurti ilgalaikes vertybes yra nuolatinis esamų pagrindinių vertybių tobulinimas ir perkėlimas. 2020 metais už išskirtinį profesinį indėlį į šalies statybų pramonės plėtrą jis gavo Inovacijų ir technologijų ministro padėką.