star_border

Polimerinis glaistas

Polimeriniu glaistu yra vadinamas polimerais sustiprintas gipsinis glaistas. Jis yra ne tik sustiprintas polimerais, bet ir greitai kietėjantis, pasižymintis ypatingai geru sukibimu. „Baumit“ taip pat turi aukštos kokybės polimerinio gipsinio glaisto „Baumit FinoBello“. Jis skirtas suformuoti baltos spalvos sluoksniui ant tinkuotų sienų ir lubų, betono, cementinio, kalkių ir cemento, bei gipsinio tinko.

Baumit FinoBello

Polimerinis gipsinis glaistas

Polimerinio glaisto naudojimas

Polimerinis glaistas, kaip ir visi gipsiniai glaistai, naudojamas vidaus darbams. Jis skirtas tinkui išlyginti, sienoms ir luboms suvienodinti pastato viduje. Mūsų „Baumit FinoBello“ tinka gipso kartono plokštėms, surenkamosioms betono luboms glaistyti.

Prieš naudojant polimerinį glaistą, paviršius, ant kurio jį tepsite rankiniu ar purkšite mašininiu būdu, turi būti švarus, nedulkėtas, neįšalęs, jis turi sugerti vandenį, ant paviršiaus negali būti iš gilesnių sluoksnių išplautų druskų. Paviršius turi būti tvirtas, neaptrupėjęs, ant jo negali būti silpnai besilaikančių dalelių.

Polimerinis glaistas yra sausas, todėl prieš naudojant jį reikės sumaišyti. Maišo turinį reikia sumaišyti rankiniu ar mašininiu būdu su 8 litrais švaraus, šalto vandens. Maišyti reikės tol, kol gausite plastišką, vientisą masę be jokių grūdelių ar gumulėlių. Svarbu, jog mišinys turi būti beriamas į vandenį, o ne ant jo pilamas vanduo.

Jau pasiruoštą mišinį tepkite vienodu, 1–2 mm storio sluoksniu. Paskleiskite jį ant paruošto paviršiaus nerūdijančio plieno mentele. Polimerinis glaistas išsiskiria aukšta kokybe, todėl antrasis sluoksnis gali būti tepamas tik praėjus apie 20 min. po pirmo sluoksnio užtepimo.

Kai mišinys išdžiūsta, jį reikia nušlifuoti švirtiniu popieriumi arba šlifavimo tinkleliu, kad neliktų jokių nelygumų. Svarbu nepratrinti pirmojo sluoksnio.

Mišinį turėsite sunaudoti per 60 minučių nuo jo sumaišymo su vandeniu.

Polimerinis glaistas vidaus interjerui

Polimerinis glaistas skirtas tik vidaus darbams, todėl su juo galėsite glotniai išlyginti sienas ir lubas prieš dengiant paskutinį, dekoratyvinį interjero sluoksnį. Glaistą galima naudoti sudarant lygų ir glotnų paviršių prieš dažymą, tepti maksimaliai 3 mm sluoksniu. Negalima naudoti patalpose, kurioms būdinga nuolatinė drėgmė ir vandens garų kondensacija. Tai yra šį glaistą geriausia naudoti visose vidaus patalpose, išskyrus vonią bei virtuvę.