star_border

Glaistas

Kokybiški lauko darbai svarbūs dėl aplinkos poveikio ir šilumos kaštų mažinimo, o štai kokybiški vidaus darbai dar svarbūs ir dėl savo estetinės dalies. Juk visi norime lygių it stiklas sienų, ant kurių tvarkingai, kokybiškai ir preciziškai galėtume tepti dažų sluoksnį, klijuoti išsirinktus tapetus ar dėti kitokį dekoro sluoksnį ir kurti savo išsvajotą interjerą.

Glaisto panaudojimas

Glaistas naudojamas vidaus darbams ant įvairių paviršių, norint juos išlyginti ar paruošti prieš dekoratyvinį sluoksnį. Būtent todėl kokybiškas glaistas sienoms ar luboms labai svarbus.

Glaistą galima naudoti sienų lyginimui, taip pat tam tikrą glaisto rūšį galima naudoti gipso kartono plokščių siūlėms užtepti. Dar vienas glaisto panaudojimo būdas – sluoksnis prieš dažymą ar tapetavimą. Taip pat glaistas gali būti vadinamas ir plonasluoksniu tinku, kai galimas naudoti storesnis jo sluoksnis.

Kadangi glaistų yra tikrai ne vienas, labai svarbu atsirinkti kokiam darbui norėsite jį naudoti ir pagal tai išsirinkti tinkamą glaistą.

„Baumit“ gali pasiūlyti ne vieną kokybišką savo glaistą. Ypač populiarūs yra „Klima“ glaistai. „Baumit KlimaFino“ yra natūraliai baltos spalvos kalkinis glaistas, jį galėsite naudoti ant kalkinio arba cementinio pagrindo, betono, akyto betono ir gipso kartono plokščių. Šis glaistas skirtas rankiniam ir mašininiam naudojimui, vidaus darbams. Jis unikalus tuo, kad reguliuoja patalpos mikroklimatą, sukuria aukštos kokybės lygų paviršių, bei, kas labai svarbu, neleidžia atsirasti pelėsiui.

Glaistas tinkuotoms sienoms

Glaistas tinkuotoms sienoms naudojamas išlyginti sienoms ir paruošti jas dekoratyviniam sluoksniui. Čia tiks ir „Baumit Klima“ tinkai, ir „Baumit Fino“ tinkai. Ypač tinkamas yra „Baumit FinoBello“, kuris skirtas tinkui išlyginti, suvienodinti sienoms ir luboms.

Glaistas dažytoms sienoms

Prieš sienų dažymą, kad jos atrodytų lygiai ir gražiai, taip pat būtinas glaistas. Renkantis glaistą čia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ant kokio pagrindo jį tepsite. Jei reikalingas stipresnis sienų išlyginimas, galima rinktis „Baumit FinoFinish S“, jei glaistote cementinį, betoninį paviršių ir ruošiate jį dažymui, jums prireiks „Baumit Klima“ gaminių. Jei ruošiatės dažyti gipso kartono plokščių sienas, jums pirmiausiai reikės naudoti „Baumit FinoFill“, gipsinį glaistą, skirtą siūlių užlyginimui ir pagrindo paruošimui.

Glaistas sienų lyginimui

Sienų lyginimui geriausiai tiks mūsų „Baumit FinoFinish S“, kuris gali būti tepamas storesniu sluoksniu ir taip išlygina net pačius nelygiausius paviršius.

Dekoratyvinis tinkas Jūsų namams

Glaistą taip pat reikės naudoti ir prieš dekoratyvinio tinko vidaus darbams naudojimą. Plonu glaisto sluoksniu padengtas pagrindas bus kokybiškai paruoštas dekoratyvinio tinko sluoksniui, kurį vėliau bus galima dažyti.