star_border

Gruntas

Yra išskiriama daugybė grunto rūšių. Patys populiariausi yra giluminis gruntas, universalus gruntas, specialus gruntas, akrilinis gruntas, antipelėsinis gruntas. „Baumit“ gali pasiūlyti pačių įvairiausių gruntų, kurie tiks tiek lauko, tiek vidaus darbams.
Renkantis gruntą pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, kur ketinate jį naudoti – lauke ar viduje, ir ant kokios medžiagos gruntą tepsite. Skirtingi grunto pasirinkimai gali būti betonui, gipsui, blokeliams, tinkui ar medienai.

Baumit BetonKontakt

Sukibimą gerinantis gruntas gipsiniams tinkams

Baumit UniPrimer

Universalus gruntas

Baumit FillPrimer

Įtrūkimus užpildantis pirminis gruntas

Baumit MultiPrimer

Giluminis gruntas

Baumit GypsumPrimer

Aukštos kokybės gruntas

Baumit SuperPrimer

Specialus gruntas

Baumit Grund

Gruntas įgeriančių paviršių gruntavimui

Kas yra gruntas?

Gruntas yra statybinė medžiaga, kurio pirminė paskirtis yra stiprinti sukibimą su sekančiais produktais, „surišti“. Todėl gruntą reikėtų naudoti prieš plytelių klijavimą, tinkavimą, dažymą ar glaistymą, taip pat ne tik naujos statybos, bet ir remonto darbuose. Grunto sluoksnis užtikrins, kad ant jo tepamas kitos medžiagos sluoksnis gerai sukibtų su prieš tai buvusiu, neatsirastų oro pūslelių, viršutinė medžiaga gerai įsigertų. Tuo pačiu gruntas gali pagerinti ir apdailos kokybę – užtikrinti gražų dažų ar dekoratyvinio tinko dengimą.

Kam reikalingas gruntas?

Iš daugybės skirtingų gruntų gali būti sunku išsirinkti būtent tą, kurio jums reikia, todėl verta žinoti kokiems darbams kuris gruntas yra tinkamiausias. Trupantiems, nelygiems, dulkėtiems paviršiams labai tinka giluminis gruntas, todėl jis tiks fasadų remontui, renovacijai. Jis gali būti naudojamas ir kaip gruntas luboms, gruntas sienoms, prieš tapetų ar plytelių klijavimą, dažymą. Įgeriančių pagrindų gruntas tinkamas grindims, stipriai drėgmę sugeriantiems paviršiams. Mineralinis gruntas bus naudojamas prieš mineralinio tinko dengimą.

Vienas iš populiariausių gruntų sienoms, vidaus darbams yra tikrai visų žinomas „Baumit BetonKontakt“. Jis yra naudoti paruoštas, aukštos kokybės sukibimo gruntas su kvarciniu smėliu. Šis gruntas užtikrina aukštą gipsinio tinko adhesiją su betono paviršiumi, skirtas vidaus darbams. Jis pagerina sukibimą ir neleidžia atsirasti oro burbuliukams šviežiame tinke. Jis skirtas ypač glotniems paviršiams, todėl idealiai tiks jūsų skrupulingiems vidaus darbams.

Tonuojamas universalus gruntas „Baumit UniPrimer“ labiausiai tiks paviršiaus paruošimui prieš tinkuojant fasadą dekoratyviniu tinku. Jis suvienodina paviršiaus įgeriamumo gebą ir užtikrina gerą sluoksnių sukibimą.

„Baumit GypsumPrimer“ yra vandeniu skiedžiamas aukštos kokybės gruntas sienoms, skirtas stipriai arba netolygiai įgeriantiems paviršiams. Naudojamas ant plytų, dujinio betono, silikatinių blokų pagrindų prieš gipsinį tinką.