star_border

Betonas

Betonas - Tvirta, patikima, laiko patikrinta, ilgaamžė statybinė medžiaga. Tai yra universali medžiaga, todėl plačiai naudojama ir pamėgta tiek statybininkų profesionalų, tiek atliekančių darbus savarankiškai savo namuose. Be to, betono kaina yra tikrai nedidelė, todėl ši medžiaga prieinama visiems.

Kam naudojamas betonas?

Standartiniai betono mišiniai, kurių gali pasiūlyti ir gamintojas „Baumit“, puikiai tinka visiems darbams namuose ar sode – pavyzdžiui, pamatams, grindims, tvorai, atramoms, sąramoms, luboms, viršutiniams blokinių betono plokščių sluoksniams, laiptams, perdangoms ar šuliniams įrengti.

Pamatams

Pamatai yra pati svarbiausia namo dalis, visą namą laikanti konstrukcija, todėl jiems turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Negalima numoti ranka ir pasirinkti netinkamus ar nekokybiškus produktus. Renkantis betoną pamatams, reikia atkreipti dėmesį ar jis bus skirtas apkrovą laikančioms pastato konstrukcijoms.

„Baumit“ specialistai rekomenduoja rinktis „Baumit Beton B 20“ paruoštą naudojimui, sausą betono mišinį. Jis skirtas tiek mažiems, tiek dideliems betonavimo plotams. Būtent šį mišinį rekomenduojama rinktis visų tipų betonavimo darbams namų statybos srityje, pamatų liejimui, kolonoms, langų ir durų sąramos, sijoms, laiptų maršams.

Dirbant su šiuo mišiniu ir norint, kad jis būtų ilgaamžis, o darbai atlikti nepriekaištingai, būtina vadovautis bendraisiais gamintojų nurodymais. Betono liejimo ir stingimo metu oro, mišinio ir pagrindo temperatūra turi būti virš +5°C. Negalima „Baumit Beton B20“ mišinio lieti ant įšalusio pagrindo arba minusinėje temperatūroje.

Grindims

Kaip betonas grindims gali būti naudojamas ir „Baumit Beton B 20“ mišinys, tačiau „Baumit“ specialistai gali pasiūlyti dar vieną variantą – grindų išlyginamąjį mišinį „Baumit Beton B 30“. Tai sausas, tradicinis, pluoštu sustiprintas betono mišinys, kuris yra lengvai naudojamas, atsparus šalčiui ir techninėms druskoms, skirtoms tirpdyti ledą. Cementinis skiedinys rekomenduojamas naudoti grindų įrengimui, skirtas vidaus ir lauko darbams. Stiprio klasė C30.

„Baumit Beton B 30“ produktas skirtas grindų išlyginimui, galutinės grindų dangos formavimo, kitiems betonavimo darbams. Šis gaminys netiks apkrovą laikančioms pastato konstrukcijoms betonuoti, todėl pamatams jo naudoti negalėsite.

Naudojant šį betoną grindims svarbu, kad pagrindas, ant kurio jį liesite, būtų sausas, švarus, neįšalęs, nedulkėtas, jis turi sugerti vandenį, ant jo paviršiaus negali būti iš gilesnių sluoksnių išplautų druskų ir silpnai besilaikančių dalelių.

Tvorai

Betono tvorai pasirinkimas priklausys nuo to, kokią tvoros konstrukciją ketinate statyti. Jei tvora bus masyvi, sunki ir betoną naudosite jos pamatams, geriau būtų rinktis „Baumit Beton B 20“ mišinį, kuris gali būti naudojamas laikančioms konstrukcijoms. Tačiau jei jūsų tvora bus ganėtinai lengva, galite rinktis ir „Baumit Beton B 30“ betono mišinį, kuris tikrai kokybiškai ir ilgai išlaikys jūsų namų ar sodo tvorą.

Betono tipai

Pagal tipus betonas gali būti skirstomas į greitai stingstantį betoną, išlyginamąjį betoną ir smulkiagrūdį betoną.

Greitai stingstantis

Greitai stingstantis betonas naudojamas visiems darbams, kur reikšmingas yra greitis, pavyzdžiui norint ganėtinai greitai įtvirtinti tokius elementus, kaip strypai, tvoros stulpai, skalbinių džiovyklės ir kiti. Greitai stingstantis betonas poliams taip pat tiks.

Išlyginamasis betonas

Išlyginamasis betonas, toks kaip „Beton B20“, skirtas grindų išlyginimo ir sluoksnio formavimo darbams.

Smulkiagrūdis betonas

Smulkiagrūdis betonas gali būti naudojamas šildomoms grindims, monolitiniam grindų sluoksniui, drėgnoms patalpoms. Jis yra atsparus vandeniui ir šalčiui, tinkamas vidaus ir lauko darbams.