Viva tyrimų parkas
star_border

Viva tyrimų parkas

Statybinės medžiagos ir jų kokybė lemia namų oro kokybę, kuri tampa vis labiau vertinama. Atsižvelgiant į tai, Baumit įgyvendina “Healthy Living” projektą, kurio metu bus skleidžiamos žinios apie statybinių medžiagų daromą įtaką gyventojų sveikatai. Siekiant ištirti realias gyvenimo skirtingo tipo pastatuose sąlygas ir nustatyti statybinių medžiagų poveikį žmogaus organizmui, sukurtas didžiausias Europoje tyrimų parkas.
Šiuo metu jame pastatyta 12 pavyzdinių namų iš įvairių statybinių medžiagų – betoninių konstrukcijų, betono, pilnavidurių plytų, medienos ir medžio karkaso. Šie namai pastatyti greta naujo Baumit Inovacijų centro, Wopfingo mieste, 50 km į pietus nuo Vienos. Namų, kurių matmenys yra 4x5 m, išorės ir vidaus sienos padengtos įvairiausiomis dangomis. Visus pastatus veikia tos pačios oro sąlygos, visų šilumos laidumo koeficientas yra vienodas. 

„Norime, kad žmonės savuose namuose jaustųsi sveiki ir saugūs.”
Robert Schmid, Baumit savininkas.

Vienodos sąlygos

Projekto veiklai pastatyta dvylika vienodų matmenų namų, tačiau naudojant skirtingas statybines medžiagas. Duomenys renkami iš devynių namų, kurie yra veikiami skirtingų imituojamų sąlygų. Dešimtas namas yra naudojamas sukauptų duomenų laikymui.

Výskumný park Viva na stavebné materiály

Duomenų analizė

Iš vienos struktūros yra surenkama daugiau nei 3000 matavimų per savaitę. Anoniminiai duomenys yra siunčiami į technikos universitetą Vienoje. Ten įvertinama surinktų duomenų įtaka žmonių sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Výskumný park Viva_meranie dát

Tyrimų duomenys

Atlikus vidaus oro kokybės tyrimus, jų rezultatai vertinami per medicininę prizmę: vidinį klimatą, deguonies jonus, VOC, garsą, kvapą. Taip pat analizuojamos alerginės reakcijos, nuovargis, stresas ir miego kokybė. Labai svarbu išmatuoti energijos taupumą, temperatūrų svyravimą, sezoninius pokyčius ir pastato garų pralaidumą.

Rezultatai

Letné horúčavy a zateplenie
Vasaros karštis

Ar žinote, kaip kovoti su nepakeliamu vasaros karščiu? Jį galite įveikti termiškai izoliuotuose namuose.

Daugiau
Zateplenie udržiava teplo v zime
Žiemos šaltis

Kas atsitiktų, jei šaltąjį laikotarpį staiga nutrauktų namų šildymą? Sužinokite kokie namai geriausiai sulaiko šilumą viduje.

Daugiau
Vlhkosť v interiéri
Drėgmė namų viduje

Namų vidaus oro drėgmė turėtų būti 40-60%. Išsiaiškinkite kaip skirtingos statybinės medžiagos įtakoja oro drėgmės lygį.

Daugiau
Výskumné domy VivaPark
Namų palyginimas

Skirtingų tipų konstrukcijos ir medžiagos bei jų įtaka mūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei.

Daugiau

Kaip statomi sveiki namai?

Po 2 metų intensyvių tyrimų, kurių metu išnagrinėti bei įvertinti daugybė duomenų, nustatyta: statybų metodas ir statybinės medžiagos turi didelės įtakos žmonių sveikatai ir  gyvenimo kokybei. Jau šiandien Baumit gali pasakyti, kaip statomas sveikas namas ir kaip ilgam pagerinima gyvenimo kokybė.

Iš VIVA tyrimo parko duomenų gauti rezultatai gali būti suskirstyti į tris punktus, į kuriuos rekomenduojame atkreiptį dėmėsį:

1. Šiltinimo sistema

Svarbiausia – izoliuoti. Pasak tyrimų neapšiltinto namo energijos, sunaudojamos vidaus šildymui, kiekis iki 250 proc. didesnis nei tokio paties gerai termiškai izoliuoto namo sunaudojamas šilumos kiekis. Gerai iš išorės izoliuoti ir didele vidine mase pasižymintys namai geriausiai kaupia energiją ir optimaliai kompensuoja trumpalaikį temperatūros svyravimą.



Zateplenie domu

2. Tvari konstrukcija

Masívna konštrukcia

Išanalizavus visus tyrimo parko rodiklius pastebėta, kad geriausi rezultatai pasiekti didelėse termiškai izoliuotose konstrukcijose. Cementas, tradicinės plytos, tanki mediena demonstruoja didžiausią akumuliacijos pajėgumą. Tyrimai rodo, kad stambesnėse konstrukcijose žiemos metu šiluma namuose išsilaiko ilgiau, o vasarą – patalpos neperkaista.

  • Plytų ir tinko derinys yra geriausias pasirinkimas norint pasiekti optimalų vidaus klimatą;

  • Cemento ir tinko derinys užtikrina gerą akustiką ir užkerta kelią kenksmingoms elektrinėms bangoms;

  • Medžio konstrukcijos sukuria gerą akustiką ir reguliuoja vidaus klimatą.


3. Vidaus apdaila

Kartais gera ventiliacijos ir šildymo sistema nėra pakankama, kad palaikyti optimalią namų oro drėgmę. Pasirinkus reikiamas medžiagas, tinkuotos sienos sukuria didelį plotą, kuris padeda kontroliuoti drėgmę be didelių nukrypimų. Viskas priklauso nuo medžiagos savybės sugerti drėgmės perteklių, o namų orui tapus per sausam – tą drėgmę grąžinti atgal į erdvę. Baumit Klima vidaus tinkas, kurio storis siekia 2 cm, ženkliai padeda kontroliuoti namų vidaus oro drėgmę, temperatūrą ir sumažina žmogaus sveikatai kenksmingų organizmų atsiradimą. Žmonės jaučiasi geriausiai, kai oro drėgmė yra 40-60%.

Kvalitné vnútorné materiály