Ilgalaikių tamsių fasadų paslaptis
star_border

Ilgalaikių tamsių fasadų paslaptis

Ryškių spalvų tendencijos kelia tikrą iššūkį medžiagų gamintojams. Su Baumit dabar galite suderinti keliamus aukštus reikalavimus ilgaamžiškumui, medžiagų efektyvumui ir kokybei pagal Jūsų architekto, dizainerio ar savininko idėjas.

Kodėl fasadai perkaista?

Tamsūs atspalviai sugeria daugiau saulės spindulių, dėl ko paviršius gali perkaisti. Dažai žymimi šviesos atspindėjimo koeficientu HBW. Tarkim, balta spalva žymima HBW 100, o tai reiškia, kad 100% šviesos yra atspindima. Juoda spalva priešingai, sugeria visą šviesą ir yra žymima HBW 0.  Sugerti šviesos spinduliai didina paviršiaus temperatūrą.

Šilumos izoliacija saugo namus nuo šilumos nutekėjimo į lauką, taip pat neleidžia šilumai patekti į vidų. Taigi, maždaug 5 mm paviršiaus sluoksnis, sudarytas iš armavimo mišinio, armavimo tinklelio ir fasado tinko gali perkaisti, dėl to tinkas gali būti sugadintas, arba jame gali atsirasti įtrūkimų.

Vėsinamas fasadas

Pagalbos ranką ištiesė pigmentų gamintojai, kurie rinkai pristatė specialius „Cool“ pigmentus, kurie sugeria daug mažiau saulės spindulių, dėl ko paviršius išlieka ženkliai vėsesnis.

Kaip jie to pasiekė?

Saulės spinduliai susideda iš daugybės komponentų. Mūsų akys sugeba suvokti tik matomą šviesos dalį. Tačiau gamintojus labiausiai domina infraraudonųjų spindulių komponentas, kuris ir sukelia temperatūrą. Po daugybės metų tyrimų jiems pavyko sukurti pigmentus, kurie sugeba geriau atspindėti saulės energiją, ypač šilumą skleidžiančią spinduliuotę.

Šviesos atspindžio koeficientas

Šviesos atspindžio koeficientas (angl. BRV / HBW, Brightness Refference Value) žymi žmogaus suvokiamą spalvos intensyvumą. Koeficientas apskaičiuojamas lyginant spalvą su visiškai balta (HBW lygus 100) arba juoda (HBW lygus 0). Tačiau šviesos atspindžio koeficientas nurodo tik regimąjį bangos ilgio diapazoną, o fasado šilumą lemia visa saulės spinduliuotė – taigi, taip pat ultravioletiniai ir infraraudonieji spinduliai. Būtent šie rodikliai matuojami atspindėtosios saulės spinduliuotės (angl. TSR, Total Solar Reflectance) verte. Kuo didesnė TSR vertė, tuo daugiau saulės spinduliuotės atspindima ir tuo mažiau įkaista paviršius.

Naujasis pigmentas į dažų ir tinkų sudėtį įeina kaip gamyklinis atspalvis. Tai reiškia, kad visos 888 Life paletės spalvos, kurių šviesos atspindžio koeficientas yra mažesnis nei 20, gali būti naudojamos dideliems sudėtinės išorinių sienų izoliacijos sistemos arba vienalyčio mūro plotams.

Įprasti pigmentai sugeria didelį saulės šviesos kiekį, o vėsieji – atspindi, todėl sumažina paviršiaus temperatūrą. Tokiu būdu Baumit tinkai ir dažai išlieka vėsūs. Tyrimai ir patirtis parodė, kad naudojant vėsius pigmentus, paviršius įkaista apie 10 laipsnių mažiau. Tai taip pat daro įtaką supančio oro temperatūrai, kadangi vėsesnis paviršius išskiria mažiau šilumos.

Rinkdamiesi savo namų norimą spalvą, nuo šiol lengvai orientuositės spalvų savybių labirintuose. Termiškai izoliuotiems fasadams taikomos paprastos taisyklės. Be jokių apribojimų, savo šilumos izoliacijai galite rinktis visus spalvų atspalvius, kurių TSR yra didesnis nei 25.

Neribotos dizaino galimybės

Jūsų norimam dizainui nėra jokių apribojimų. Tačiau reikia atsižvelgti į tai, kad teisingai pasirinktos medžiagos ir dažymas gali kainuoti daugiau. Šiuo atveju apšiltinimo medžiagos neturi jokios įtakos. Galite naudoti mineralinę vatą ir polistireninį putplastį.

Fasadui pasirinkus tamsią spalvą, reikės atlikti dvigubą armavimą, arba armuoti specialiu Baumit PowerFlex mišiniu, kuris susitiprintas specialiais pluoštais. Šiuo atveju, kaip priedą, jūs  dar gaunate fasadą atsparų mechaniniams pažeidimams.

Tmavé fasády

Šilumos izoliacijos įrengimas prieš tamsias spalvas 

Baumit OpenTherm Reflect šilumos izoliacija
Dvigubas armavimo sluoksnis: 2x (OpenTherm Reflect
+Baumit StarContact +StarTex)
Sluoksnio storis: 5‑6 mm.

Šiltinimo sistema Baumit Star EPS
1: Dvigubas armavimo sluoksnis: 2x (Baumit StarContact White arba StarContact + Baumit StarTex)
Sluoksnio storis: 5‑6 mm.
2: Standartinis armavimo sluoksnis: 1x Baumit StarContact Forte + Baumit StarTex
Sluoksnio storis: 5‑8 mm.

Šiltinimo sistema Baumit Power
Standartinis armavimo sluoksnis: 1x Baumit PowerFlex + Baumit StarTex
Sluoksnio storis: 3‑4 mm.

Šiltinimo sistema Baumit Star su Mineraline vata
Dvigubas armavimo sluoksnis: 2x (Baumit StarContact White arba StarContact + StarTex). Bendras armavimo sluoksnio storis: 6‑7 mm.

Tmavá fasáda