star_border

Kaip šviesa gali valyti jūsų fasadą?

Renkantis fasado išvaizdą, reikia apsvarstyti ne tik kainą. Vieni iš svarbiausių kriterijų yra patikimumas ir ilgaamžė fasado švara. Derindama ilgametę patirtį su naujausiomis technologijomis, Baumit sukūrė aukštos kokybės produktų liniją – Baumit Nanopor. Ją sudaro naudojimui paruoštas dekoratyvinis tinkas NanoporTop ir fasado dažai NanoporColor. Unikalus šių produktų gebėjimas savaime išsivalyti išlaiko puikią pirminę fasado išvaizdą metų metus. 

  • Ilgalaikė švara naujiems ir seniems fasadams
  • Apsauga nuo mikroorganizmų
  • Laiko patvirtinta technologija (nuo 2007 m.)

Nanotechnologija

Nanotechnologija apima labai mažų struktūrų tyrinėjimą, kūrimą, bei jų panaudojimą. Žodis „nano“ kilęs iš graikų kalbos ir naudojamas siekiant apibūdinti kažką labai, labai mažą. Žinių portalai ir ekspertai sutinka, kad nanotechnologija yra viena svarbiausių XXI amžiaus technologijų.

Vienas nanometras (nm = 0,000001 mm) yra 10 000 kartų plonesnis nei žmogaus plaukas. Šios technologijos sudedamosios dalelės vadinamos nanodalelėmis, kurios yra mažesnės nei 100 nm. Tikslus medžiagų projektavimas atominiame lygyje pasitelkiant unikalius reiškinius, kurie vyksta tik šiuose labai mažuose lygiuose, atveria daug naujų galimybių gamtos mokslo, energetikos, informacinių technologijų, medicinos, farmacijos ir kitose srityse. Nanotechnologija, taip pat atveria duris naujų statybinių medžiagų kūrimui, bei senų medžiagų atnaujinimui. Nors individualių nano dalelių neįmanoma įžiūrėti plika akimi, jų teigiamo poveikis statybose naudojamiems sprendimams - akivaizdus.

Bežná štruktúra omietky pod mikroskopom

Pažvelgę į padidintą tinko atvaizdą, pastebėsite, kad įprastos fasado dangos paviršius yra žymiai gruoblėtesnis. Ant tokios tinko tekstūros purvo dalelėms išsilaikyti žymiai lengviau.

Štruktúra Nanopor omietky pod mikroskopom

Ant mikroskopiškai lygaus Baumit NanoporTop paviršiaus purvo dalelėms išsilaikyti žymiai sunkiau.

Baumit Nanopor Top paviršius yra mikroskopiškai lygus ir turi „nanoporinę“ struktūrą. Ši struktūra nepalieka vietos organizmams nusėsti ir daugintis, taip pat neorganinėms dalelėms nusėsti ir įsiskverbti į paviršių. Be to, mažas elektrostatinis krūvis nepritraukia nešvarumų, taip leisdamas fasadui efektyviau priešintis taršai. Dėl gamtos jėgų poveikio (pvz. vėjo, lietaus, sniego, UV spinduliavimo ir šilumos pokyčių), nešvarumai iš fasado yra pašalinami. Dėl savaiminio nusivalymo galimybių fasadas išlieka natūraliai švarus ir gražus.

 

Nanoporos po mikroskopu

Hydrofóbny povrch omietky

Vandens lašas ant standartinio vandeniui atsparaus paviršiaus.

Hydrofóbny povrch omietky

Vandens lašas ant hidrofilinio Baumit NanoporTop tinko paviršiaus.

Jei ant įprasto hidrofobiško tinko paviršiaus užlašintumėte lašelįvandens, jis atrodytų tarsi burbulas. O vandens lašas, patekęs ant Baumit NanoporTop, netenka savo paviršiaus įtempio, ko pasekoje drėgmė pasiskleidžia viršutiniame hidrofliniame nanosluoksnyje. Kai drėgmė ima garuoti, ji kartu išstumia visas purvo daleles. Tokio proceso rezultatas – sausas, švarus ir gražus fasadas.

Kaip tai veikia?

Čistenie fasády_krok 1
Čistenie fasády_krok 2
Čistenie fasády_krok 3

Fotokatalizės aktyvavimas

Fotokatalizė – organinių medžiagų, cheminio išskaidymo procesas vykstantis dienos šviesoje. Kad tokia reakcija vyktų, medžiagos struktūroje privalo būti titano dioksido katalizatorius (TiO2), kuris aktyvuojamas ultravioletinių spindulių. Dėl naujo katalizatoriaus ir unikalios šviesos galios, Baumit Nanopor turi naują, geresnį, efektyvesnį savaiminio valymosi efektą Jūsų fasadui.

Nešvarumų pasiskirstymas


Jei pritaikome šią fotokatalizės funkciją tinkui ar dažams, susikaupę nešvarumai ant paviršiaus, katalizės procesų metu bus pašalinti. Svarbus faktorius yra tas, kad bakterijos, dumbliai, grybeliai ir kiti biologiniai mikro-organizmai taip pat nyksta dėl fotokatalizės.

Fasado valymas


Neveiklioje būsenoje esantys nešvarumai ir dumbliai išlieka ant fasado paviršiaus, tose vietose, kur lietus, drėgmė, saulė ir vėjas negali pasiekti. Paprastai gamtos jėgos padeda fasadui išlikti švariam. Tradicinis paviršiaus apdorojimas yra cheminis, o šios medžiagos palaipsniui yra nuplaunamos nuo paviršiaus, dėl ko efektyvumas mažėja. Naujas, unikalus apsaugos nuo ekologinės taršos metodas, pagrįstas fotokatalize, yra tvarus aplinkos apsaugos požiūriu ir kartu užtikrina ilgai išliekantį švarų fasadą, reikalaujantį minimalios priežiūros visą jo tarnavimo laiką.

Investicija į ateitį

Per dešimtmetį tyrimų ir bandymų Baumit sukūrė aukštos kokybės, patvarią, ilgaamžę sistemą. Tačiau fasadą nuolatos veikia tarša ir oro sąlygos, dėl ko jo išvaizda bėgant metams keičiasi. Siekiant išlaikyti gražią pastato išvaizdą, fasadas kas keletą metų turi būti padailintas bent dažais, o tai reiškia papildomas išlaidas (medžiagos, darbas, pastoliai).

Dėl išskirtinių Baumit NanoporTop savybių, fasadas išlieka švarus ir gražus dvigubai ilgiau, sutaupydamas priežiūros išlaidoms ir naujai dangai. Renovuojant fasadus, Baumit NanoporColor fasadas yra idealus sprendimas senesnės izoliacijos ar tinkavimo sistemų paviršių atnaujinimui, ypač jei paviršiai užteršti mikro-organizmais.